Sezgin
Bizimkisi LOFÇADAN, MECiDIYE köyüne uzanan bir yol hikayesi. Ailemizin hikayesi, tarihte 93 harbi olarak da bilinen 1877-1878 Osmanlı-Rus savaşı sonrasında olusan trajik bir göç dalgasıyla, göç eden bir kaç aileyle birlikte, 1887 yılında Mecidiye köyünü kurup yen kalici yurtları olmasını sağlayarak başlamışlardır. Ailemiz bu göç sonrasında yasanan tüm olumsuzluklara inat 1900' lü yılların başlarında kutsallığın, barisin, refahın, bereketin, uzun yasamın ÖLÜMSÜZLÜGÜN, EN ÖNEMLiSi DE KALICILIGIN SiMGESi OLAN ilk zeytin ağaçlarını köy yamaçlarındaki delice ağaçlarına asi yaparak verimli zeytin ağaçlarına dönüşmesini sağlamışlardır. Takip eden yıllarda aile büyüğümüz olan YAHYA SEZGiN tarafından ekilen tohumların yeşertilmesi ve o günkü şartlarda elde edilen zeytinyağını nitelikli iyi bir kaliteye ulaştırmak amacıyla, 1967 Yılında ilk Zeytinyağı Üretim Fabrikasını Mecidiye köyünde faaliyete geçirmişlerdir. Bu üretim tesislerinde zeytinler, keten çuvallarda sıkılarak geleneksel yöntemlerle kaliteli ve nitelikli zeytinyağı elde edilmeye başlanmıştır. Aile büyüklerimizin tohumlarını attığı zeytinciliğimizi bugünkü kuşaklarımıza aktarmak, sürekliliği ve istikrarı saglamak amacıyla 1988 yılında ale şirketimizin kurulusu gerçekleştirilmiştir. Şirketimiz yöneticilerinin öngörüsüyle, kendi arazilerimizden topladığımız zeytinlerin islenmesinin yani sıra çevre üreticilerden de toplanan zeytinlerin işlenmesi ve geleneksel sulu baskı sistemin kullanıldığı zeytinyağı üretimiyle de bir adım daha atmış olduk. Şirketimiz yöneticilerinin girişimci yapısına paralel olarak, 1988 yılında da Canakkale ve Ezine cevresinde yıllardan beri iyi ilişkilerimizi sürdürdüğümüz çiftçi ve zeytin üreticilerinin ihtiyaçları ve piyasada oluşan pazar talepleri nedeniyle Ticari faaliyetlerimize bir halka daha ilave ederek Traktör ve Tarim Makine Aletleri Bayiliğine adm attık. Piyasadaki pazar payımızı TÜM CANAKKALE iLi VE iLCELERiNi KAPSAYAN SATIS OFiSLERiMiZLE her geçen gün basarili ve istikrarlı bir sekilde attırarak sürdürmekteyiz. 1993 yılında ise; üretim kültürümüzün bir sonucu olarak, beldemizin adıyla özdeş olan, Ezine peynir üretimini de gerçekleştirerek faaliyetlerimizi taclandırdık. 1997 yılında kapasitemizin artmasına paralel olarak eski ad Burgaz/ Bergaz (Kule) olan Gökçebayır köyünde kontinü sistem zeytinyağı fabrikasını da Şirketimiz bünyesine katarak hem zeytinyağı hem de sofralık zeytin üretimini arttırmış olduk. Köklerimizden GELEN BiLGi VE DENEYiM SONUCU ÜRETTiGiMiZ ZEYTiN VE ZEYTINYAGI iLE 30 VILA YAKLASAN PEYNiR ÜRETIMiMiZLE, SezginNS markamız ad altında, kendimize has dokunuşlarla kaliteden ve geleneksel lezzetten ödün vermeden, doğal, katkisiz, sağlıklı üretimimizi şirketimize at üretim tesislerinde geliştirerek sürdürmekteyiz. SiRKET OLARAK HEDEFiMiZ; FARKLI ALANLARDA ULASTIGIMIZ TÜKETiCiLERiMIZE YENi PAZARLARDA VE FARKLI SEKTÖRLERDE ULAŞMAYI SÜRDÜRMEK AMACINDAYIZ.

ÜRÜNLERİMİZ

Ülkenin en iyi süt ürünlerinin üretildiği Ezine lezzetlerine bir de Sezgin NS kalitesi ekledik.
SÜT ÜRÜNLERİ

SÜT ÜRÜNLERİ

DETAYA GİT
ZEYTİN AİLESİ

ZEYTİN AİLESİ

DETAYA GİT
ZEYTİNYAĞLARI

ZEYTİNYAĞLARI

DETAYA GİT

BİZDEN HABERLER

Sezgin NS Peynircilik hakkında güncel bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Geleneksel Üretim

Ürünlerimizde sadece ŞİRDEN mayası kullanılmaktadır.
DETAYA GİT
27 Nisan

Ezine Peyniri Hakkında

Ezine peyniri tam yağlı, salamurada olgunlaştırılan peynirler grubundan olup beyaz peynir standardına uygun olarak üretilmektedir Ezine peynirinin diğer beyaz peynirlerden en önemli farkı bu peynirin üretiminde kullanılan sütün belirli bir yöreden sağlanmasıdır.
DETAYA GİT
27 Nisan

Ezine Peyniri Nasıl Yapılır?

Koyun, keçi ve ineklerden elde edilen sütlerin mevsimine göre; keçi sütü en az % 40, koyun sütü % 45 ile % 55, inek sütü en fazla % 15 oranlarında karıştırılmasıyla üretilen, beyaza dönük açık sarı renkte, orta sert, az ve küçük gözeneklere sahip, tam yağlı peynir tipidir.
DETAYA GİT
30 Nisan